دسته بندی:معرفی کتاب

معرفی کتاب “Python for Finance: Mastering Data-Driven Finance"

این کتاب در حالیکه برای پایتون 3 به روزرسانی گردیده است، به شما کمک می‌نماید تا با یادگیری زبان پایتون و راهنمایی توسعه دهندگان و تحلیلگران کمی از طریق کتابخانه‌ها و ابزارهای پایتون، به ساخت اپلیکیشن‌های مالی و تحلیل‌های مالی بپردازید.

معرفی کتاب "تحلیل عظیم‌داده، سیستم‌ها، الگوریتم‌ها و کاربردها"

پدیده عظیم‌داده با شدت زیادی بر بخش‌های مختلف صنعت و کسب و کار تاثیر گذاشته است و اکوسیستم اطلاعاتی جدیدی را به منصه ظهور رسانده است. کتاب "تحلیل عظیم‌داده، سیستم‌ها، الگوریتم‌ها و کاربردها" بررسی جامعی از تکنیک‌‌ها، فن‌آوری‌ها و کاربردهای عظیم‌داده و تحلیل آن را ارائه داده است.

تحلیل داده هدوپ پیشرفته

"تحلیل داده هدوپ پیشرفته : طراحی و ساخت سیستم های عظیم‌داده با استفاده از اکوسیستم هدوپ" “Pro Hadoop Data Analytics: Designing and Building Big Data Systems using the Hadoop Ecosystem”

کتاب "خبرگی در مجموعه‌ داده‌های بزرگ توسط Python"

راهکارهای مبتنی بر علم داده نیاز به مقیاس‌پذیری دارند. کتاب "خبرگی در مجموعه‌ داده‌های بزرگ توسط Python" به خواننده می‌آموزد تا چگونه یک پروژه کوچک را به گونه‌ای پیاده‌سازی کند تا امکان مقیاس‌پذیری آن میسر شود.

معرفی کتاب "Too Big to Ignore: The Business Case for Big Data"

این کتاب برای افراد و سازمان‌هایی که به دنبال فهم و بهره‌گیری از عظیم‌داده هستند، مشاوره عام و بدون اصطلاحات را ارائه می‌دهد و همراه با مطالعات موردی، نمونه‌ها، تجزیه و تحلیل و نقل قول‌هایی از متخصصان عظیم‌داده در دنیای واقعی، برای مدیران ارشد، صاحبان شرکت، رهبران صنعت و متخصصان مورد استفاده است.

معرفی کتاب "تحلیل عظیم‌داده: ابزارها و فناوری‌های برنامه‌ریزی مؤثر"

این کتاب به بررسی جنبه‌های مختلف تحلیل عظیم‌داده پرداخته و ابزارها، فناوری، اپلیکیشن‌ها و موارد مطالعه و جهت‌گیری‌های پژوهشی این حوزه را رصد می‌کند. فصل‌های این کتاب با همکاری محققان، دانشمندان علم داده از دانشگاه‌ها و سازمان‌های مختلف به رشته تحریر درآمده است. 

معرفی کتاب "مبانی عظیم داده: مفاهیم، راهبرها و تکنیک‌ها"

کتاب مبانی عظیم داده، یک معرفی کاملا ملموس از عظیم داده فراهم می‌آورد. نویسنده مشهور فناوری اطلاعات، آقای توماس ارل و تیمش به طور شفافی مفاهیم کلیدی، تئوری و اصطلاحات و مبانی تکنولوژیک و تکنیک‌های عظیم داده را توضیح می‌دهند.

معرفی کتاب همه دروغ می گویند

کتاب "همه دروغ می‌گویند: عظیم‌داده، داده‌های جدید و اینترنت در مورد اینکه ما واقعا کیستیم چه چیزهایی را می‌توانند بگویند" “Everybody Lies: Big Data, New Data, and What the Internet Can Tell Us About Who We Really Are”

مديريت فناوري اطلاعات از مباني زير ساخت تا فناوري ديجيتال

هدف اصلی این کتاب افزایش دانش در مورد مدیریت فناوری اطلاعات می‌باشد تا به‌عنوان یک مدیر بتوانید به‌طور مؤثر در فناوری¬های اطلاعات جدید سرمایه‌گذاری کرده و از اطلاعات حاضر استفاده نمایید.

معرفی کتاب: "عظیم داده: انقلابی که موجب تحول در نحوه‌ی زندگی، کار و تفکر ما خواهد شد!"

عظیم‌داده چگونه می‌تواند بر همه ابعاد زندگی تاثیر بگذارد؟ استفاده از آن‌ چگونه می‌تواند زندگی ما را بهتر کند؟ کتاب "عظیم داده: انقلابی که موجب تحول در نحوه‌ی زندگی، کار و تفکر ما خواهد شد" به دنبال پاسخ به این سوال‌هاست.

معرفی کتاب کاوش در داده‌های حجیم (Mining of Massive datasets)

کتاب فوق جزو کتب مرجع چند درس در دانشگاه استنفورد می‌باشد. این کتاب به موضوع داده‌کاوی اختصاص دارد اما برای مقادیر بسیار بزرگ داده. حجم داده‌ها به حدی است که در یک حافظه نمی‌گنجد و برای همین بسیاری از مثالهای کتاب در خصوص داده‌های شبکه وب یا برگرفته از وب هستند. ضمنا، این کتاب نگاهی الگوریتمی به داده‌کاوی دارد و آن را صرفا ابزاری برای trainکردن یک موتور یادگیری ماشین نمی‌داند.

طراحی توسط ب.علی‌میرزایی