دسته بندی:معرفی کتاب

تحلیل داده هدوپ پیشرفته

"تحلیل داده هدوپ پیشرفته : طراحی و ساخت سیستم های عظیم‌داده با استفاده از اکوسیستم هدوپ" “Pro Hadoop Data Analytics: Designing and Building Big Data Systems using the Hadoop Ecosystem”

معرفی کتاب "Too Big to Ignore: The Business Case for Big Data"

این کتاب برای افراد و سازمان‌هایی که به دنبال فهم و بهره‌گیری از عظیم‌داده هستند، مشاوره عام و بدون اصطلاحات را ارائه می‌دهد و همراه با مطالعات موردی، نمونه‌ها، تجزیه و تحلیل و نقل قول‌هایی از متخصصان عظیم‌داده در دنیای واقعی، برای مدیران ارشد، صاحبان شرکت، رهبران صنعت و متخصصان مورد استفاده است.

معرفی کتاب "تحلیل عظیم‌داده: ابزارها و فناوری‌های برنامه‌ریزی مؤثر"

این کتاب به بررسی جنبه‌های مختلف تحلیل عظیم‌داده پرداخته و ابزارها، فناوری، اپلیکیشن‌ها و موارد مطالعه و جهت‌گیری‌های پژوهشی این حوزه را رصد می‌کند. فصل‌های این کتاب با همکاری محققان، دانشمندان علم داده از دانشگاه‌ها و سازمان‌های مختلف به رشته تحریر درآمده است. 

معرفی کتاب همه دروغ می گویند

کتاب "همه دروغ می‌گویند: عظیم‌داده، داده‌های جدید و اینترنت در مورد اینکه ما واقعا کیستیم چه چیزهایی را می‌توانند بگویند" “Everybody Lies: Big Data, New Data, and What the Internet Can Tell Us About Who We Really Are”

مديريت فناوري اطلاعات از مباني زير ساخت تا فناوري ديجيتال

هدف اصلی این کتاب افزایش دانش در مورد مدیریت فناوری اطلاعات می‌باشد تا به‌عنوان یک مدیر بتوانید به‌طور مؤثر در فناوری¬های اطلاعات جدید سرمایه‌گذاری کرده و از اطلاعات حاضر استفاده نمایید.

معرفی کتاب کاوش در داده‌های حجیم (Mining of Massive datasets)

کتاب فوق جزو کتب مرجع چند درس در دانشگاه استنفورد می‌باشد. این کتاب به موضوع داده‌کاوی اختصاص دارد اما برای مقادیر بسیار بزرگ داده. حجم داده‌ها به حدی است که در یک حافظه نمی‌گنجد و برای همین بسیاری از مثالهای کتاب در خصوص داده‌های شبکه وب یا برگرفته از وب هستند. ضمنا، این کتاب نگاهی الگوریتمی به داده‌کاوی دارد و آن را صرفا ابزاری برای trainکردن یک موتور یادگیری ماشین نمی‌داند.

معرفی کتاب "پردارش و مدیریت عظیم‌داده"

این کتاب قصد دارد یک میز گرد مجازی از چندین محقق برجسته باشد که ممکن است دعوت به شرکت در یک کنفرانس در سیستم‌های محاسباتی عظیم‌داده شوند. البته، لیست موضوعات مورد بررسی در اینجا به هیچ وجه دقیق نیست، اما بسیاری از نتایج ارائه شده در اینجا می تواند به سایر پلتفرم‌های محاسباتی که در اینجا پوشش داده نمی‌شوند، گسترش یابد.

معرفی کتاب عظیم‌داده‌های تلفن همراه(Moblie Big Data)

موبایل عظیم داده: نقشه راهی از مدل ها تا فناوری ها مشخصات: این کتاب در سال 2017 توسط انتشارات اسپرینگر از مجموعه سخنرانی های مهندسی داده و فناوری های ارتباطی تهیه و منتشر شده است. مشتمل بر 350 صفحه در قالب 13 فصل که پیشرفت های اخیر فناوری های موبایلی برای جمع آوری، ذخیره سازی و پردازش عظیم‌داده‌های تلفن همراه در ارتباط با مخابرات بی سیم را ارائه میکند.

طراحی توسط ب.علی‌میرزایی