دسته بندی:مرور منابع علمی

نقش تحلیلگری عظیم‌داده در اینترنت اشیاء صنعتی

اینترنت اشیاء صنعتی، فناوری اطلاعات را به فناوری عملیاتی تبدیل نموده و امکانات گسترده‌ای را برای ابزار دقیق فراهم آورده و منجر به بهره وری وسیع برای اکثر عملیات صنعتی می‌گردد. تولید عظیم‌داده در اینترنت اشیاء صنعتی به دلیل استقرار گسترده سنسورها و لوازم اینترنت اشیاءمشهود است.

عظیم‌داده: یادگیری عمیق برای تحلیل احساسات در حوزه‌ی مالی

در این مقاله با بررسی چالش‌های موجود در تحلیل عظیم‌داده و به طور خاص حوزه تحلیل احساسات، استفاده از الگوریتم‌های یادگیری عمیق را بر روی مجموعه داده‌های شبکه اجتماعی مالی مربوط به بازار بورس مطرح نموده است و چگونگی استفاده از تحلیل احساسات در این شبکه برای رسیدن به پیش‌بینی دقیقی از حرکت‌های آتی بازار مورد بررسی قرار گرفته است.

معرفی مقاله "تعلیم و آموزش برای موفقیت مشاغل در عظیم‌داده و آنالیز کسب‌وکار"

در صورتی که ما استعداد کافی در مهارت‌های سخت ‌و ‌نرم‌ برای مواجهه با چالش BDBA را داشته باشیم، «عظیم داده و تجزیه‌و‌تحلیل کسب‌و‌کار» (BDBA) پتانسیل بسیار بالایی در افزایش ارزش سازمان دارد. در این مقاله تلاش شده تا به درک مجموعه مهارت مورد نیاز برای موفقیت در BDBA کمک شود.

عظیم‌داده در کشاورزی هوشمند

کشاورزی هوشمند یک رویه توسعه‌مدار است که بر استفاده از فناوری اطلاعات و ارتباطات در چرخه مدیریت مزارع فیزیکی-سایبری تاکید دارد. انتظار می‌رود که فناوری‌های جدید مانند اینترنت اشیاء و رایانش ابری در این فرایند مورد استفاده قرار گرفته و بکارگیری ربات‌ها و هوش مصنوعی در زمینه کشاورزی را بیش از پیش توسعه دهند.

اقتصاد در عصر عظیم‌داده

کیفیت و کمیت داده‌های مربوط به فعالیت‌های اقتصادی، با سرعت در حال رشد هستند. تحقیقات تجربی به شکل فزاینده‌ای، متکی بر داده‌های حجیم سازمانی یا داده‌های بخش خصوصی هستند. در این مقاله تعدادی از چالش‌های دسترسی به این داده‌ها و استفاده از آنها بررسی می‌شود. همچنین در این مقاله، روش‌های آماری و نوع سوالاتی که اقتصاددانان جایگزین روشهای قدیمی باید بکنند معرفی می‌شوند.

"داده‌کاوی با عظیم‌داده" "Data Mining with Big Data"

مقاله داده کاوری با عظیم داده تئوری HACE را ارائه می‌دهد که ویژگی‌های انقلاب عظیم داده‌ها را مشخص می‌کند و یک مدل پردازش عظیم داده‌ها را از دیدگاه داده کاوی ارائه می‌کند. این مدل داده‌ محور شامل جمع‌آوری تقاضا محور منابع اطلاعاتی، داده کاوی و تجزیه‌و‌تحلیل، مدل‌سازی مورد علاقه کاربران و ملاحظات امنیتی و حفظ حریم خصوصی است. در این مقاله تئوری مسائل چالش برانگیز در مدل داده محور و همچنین در انقلاب عظیم داده‌ها تجزیه‌و‌تحلیل شده است.

"معرفی و بررسی مقاله " تحلیل اینترنت اشیا

اینترنت اشیا(Internet of Things) یک شبکه از موجودیت‌های فیزیکی هوشمند می‌باشد. این موجودیت‌های فیزیکی مقدار زیادی داده تولید می‌کنند. این مقاله به بررسی اینترنت اشیا و تحلیل عظیم‌داده‌ها از نظر ابزار برای ایجاد کاربردهای کارآمد، موثر و نوآورانانه برای طیف گسترده‌ای از حوزه‌ها می‌پردازد.

خوشه‌بندی محتوای رسانه‌های اجتماعی با استفاده از فناوری عظیم‌داده

یکی از مشکلات کلیدی در تحلیلگری رسانه های اجتماعی، طبقه بندی حساب کاربری بر اساس رسانه های آپلود شده توسط کاربران می باشد مشکلات اصلی در حل این مساله عبارتند از: ناهمگونی ماهیت محتوا (عکس ها، آثار هنری، کارت های تبریک و ...) حجم عظیم اطلاعات تجزیه و تحلیل شده که منجر به پیچیدگی بیش از حد محاسبات پردازشی می شود

تجزیه و تحلیل داده‌های عظیم و کارایی سازمان‌ها: مرور سیستماتیک

این پژوهش به بررسی منسجم از ارتباط تحلیلگری داده‌های عظیم و کارایی سازمان‌ها پرداخته است و عوامل تأثیرگذار در پذیرش تحلیلگری داده‌های عظیم را در بخش‌های مختلف سازمان شناسایی و در انتها راهنمایی‌هایی را در خصوص پژوهش‌های آتی متأثر از نتایج این تحقیق ارائه نموده است.

نقش عظیم‌داده(Big Data) در شهر هوشمند(Smart City)

گسترش عظیم داده(Big Data) و تکامل تکنولوژی‌های اینترنت اشیا نقش مهمی را در امکان‌سنجی حرکت‍‌های ابتکاری شهرهوشمند(Smart City) بازی می کند.عظیم داده ها باعث کسب بینش ارزشمند درمورد شهرها بواسطه مقدار زیادی داده جمع‌آوری شده از طریق منابع مختلف می‌شود، و IoT اجازه تجمیع سنسورها،RFIDها، و بلوتوث ها را در محیط‌های واقعی با استفاده از سرویس‌های شبکه شده فراهم می‌کند.

(sentiment analysis)سیر تکاملی تحلیل احساسات

نام مقاله: سیر تکاملی تحلیل احساسات – مروری بر موضوعات پژوهشی، محل انتشار و پر ارجاع‌ترین مقالات (The evolution of sentiment analysis – A review of research topics, venues, and top cited papers) نویسندگان: Mika V. Mäntylä, Daniel Graziotin, Miikka Kuutila ژورنال: Computer Science Review شماره: VOL. 27 تعداد ارجاعات: 11

بررسی بر روی عقیده‌کاوی و تحلیل احساسات: عملیات، رویکردها و کاربردها

این مقاله به بررسی دقیقی بر روی ادبیات پژوهشی منتشر شده در سال‌های 2002 تا 2015 در خصوص تحلیل احساسات پرداخته است. هر مقاله‌ی مورد بررسی در 4 جنبه خلاصه شده است که عبارتند از مسئله مورد بررسی در مقاله، جزئیات دیتاست به کار گرفته شده در مقاله، ارائه ویژگی‌ها و در نهایت تکنیک‌ها، نتایج و مسیرهای آینده ذکر شده در مقاله موردنظر

طراحی توسط ب.علی‌میرزایی