مارک نیومن HireVue را در سال 2004 به عنوان یک بستر مصاحبه ویدیویی تأسیس کرد. این امر باعث میشد تا مصاحبه‌کنندگان بتوانند پاسخ‌های داده شده به سوالات مصاحبه را ضبط کنند و آنها را در یک پایگاه‌داده بارگذاری کنند و استخدام کنندگان به وسیله آن به راحتی می‌توانستند چگونگی ارائه متقاضیان خود را با یکدیگر مقایسه کنند.

بعد چهار سال HireVue با ادغام با هوش مصنوعی(Artificial Intelligence) و یادگیری ماشین(Machine Learning) وارد مرحله بعدی زندگی خود شد. HireVue از ترکیبی از نرم‌افزار اختصاصی تشخیص صدا و نرم‌افزار دارای مجوز تشخیص چهره استفاده می‌کند و در کنار آنها با الگوریتم رتبه‌بندی تلاش می‌کند تا مشخص کند که کدام یک از متقاضیان به متقاضی ایده‌آل نزدیک‌تر است. HireVue حتی متقاضیان را از نظر فرهنگ و مهارت نیز مورد ارزیابی قرار می‌دهد تا افراد متناسبی را انتخاب کند. متقاضی ایده‌آل ترکیبی از صفات ناشی از زبان بدن، لحن، کلمات کلیدی و جزئیات لباس پوشیده شده است که از تجزیه و تحلیل بهترین اعضای موجود در یک نقش خاص حاصل می‌شود.

محصولات HireVue با استفاده از ویدئو، هوش مصنوعی و چالش‌های مبتنی بر بازی به شکلی سریع، ساده و با دقت مراحل ارزیابی متقاضیان را انجام می‌دهد. تحلیل داده‌های جمع‌آوری شده از طریق مصاحبه ویدئویی به همراه داده‌های جمع‌آوری شده از طریق بازی به واحدهای استخدام‌کننده بینش مورد نیاز در مورد سبک کاری و شخصی متقاضی، نحوه کار متقاضی با افراد درون و بیرون سازمان و توانایی شناختی عمومی فرد را ارائه می‌دهد. این داده‌ها توسط الگوریتم‌های یادگیری ماشین اولویت‌بندی سریع متقاضیان را در اختیار شرکت‌ها قرار می‌دهند تا بتوانند افراد با بالاترین کیفیت متقاضیان را انتخاب کنند. همچنین HireVue با استفاده از این داده‌ها عملکرد آینده متقاضیان در پست مورد نظر را نیز پیش‌بینی می‌کند. بعد از اینکه الگوریتم به استخدام‌کننده اطلاع می‌دهد که متقاضیان به امتیازات مخصوص رسیده‌اند، استخدام‌کننده می‌تواند وقت بیشتری را برای گذراندن پاسخ‌های این متقاضیان خاص اختصاص دهد و تعیین کند که چه کسی باید در دور بعدی که معمولاً برای مصاحبه حضوری است، حضور یابد.

تست‌های روان‌سنجی مبتنی بر بازی می‌توانند به عنوان ارزیابی قبل از استخدام و به عنوان ارزیابی‌هایی برای تحرک داخلی و پتانسیل‌های رهبری استفاده شوند. این بازی‌ها مهارت‌های نامزدها را در یک تجربه سریع و جذاب ارزیابی می‌کنند. بازی‌ها به تیم‌های استخدام‌کننده کمک می‌کنند که متقاضیان را از چندین بعد تحت نظر قرار دهند. ارزبابی‌های مبتنی بر تست‌های روان‌سنجی می‌توانند امکان جذب مدیران را نیز افزایش دهد. این نوع ارزیابی به شما امکان می‌دهد که توانایی‌های بیشتری در فرآیندهای استخدام خود ایجاد کنید. همچنین HireVue این امکان را به شرکت‌ها می‌دهد که بتواند افراد فنی مناسب را انتخاب کنند زیرا بهترین افراد فنی فقط افرادی کدنویس نیستند بلکه این افراد باید دارای ویژگی‌های همکاری و ارتباطات مناسب نیز باشند. این بازی‌ها سبب می‌شود که شرکت‌ها فقط به یک بعد اهمیت ندهند.

سایت  HireVue از بیش از سی زبان زنده دنیا پشتیبانی می‌کند و تاکنون میزبان بیش از ده میلیون ارزیابی بلادرنگ بوده است. در حال حاضر 700 شرکت در سراسر جهان برای استخدام نیروهای مورد نظر خود از HireVue استفاده می‌کنند که می‌توان از بین آنها به یونیلیور، اینتل و ودافون اشاره کرد.