کتاب "همه دروغ می‌گویند: عظیم‌داده، داده‌های جدید و اینترنت در مورد اینکه ما واقعا کیستیم چه چیزهایی را می‌توانند بگویند"

“Everybody Lies: Big Data, New Data, and What the Internet Can Tell Us About Who We Really Are”

 "همه دروغ می‌گویند" در سال 2017 به قلم استفن دیویدویتس و توسط انتشارات بلومزبری منتشر شده است. استیون پینکر، روانشناس معروف کانادایی می‌گوید: "این کتاب در مورد یک روش کاملا جدید از ذهن خوانی است."

 همه دروغ میگویند. به دوستان، به عشاق، دکترها، نظرسنجان و حتی به خودشان... با این وجود در جستجوهای اینترنتی، مردم به رازهایشان در مورد علایق شخصی، مشکلات سلامت روحی و یا حتی نقطه نظرات نژادپرستانه اعتراف می‌کنند. استفن دیویدویتس، اقتصاددان و تحلیلگر داده سابق شرکت گوگل نشان می‌دهد که این جستجوها، مهمترین مجموعه داده‌ای است که تا به حال جمع‌آوری شده‌است.

 این مجموعه عظیم‌داده بی‌سابقه از رازهای بشر در طول تاریخ، بینش‌های شگفت‌انگیز ، انقلابی و تکان‌دهنده‌ای نسبت به بشریت را بر ملاء می‌سازد. برای مثال، بعد از یک تهاجم تروریستی سطح عصبانیت و خشم عمومی افزایش نمی‌یابد؛ بلکه سطوح جنایت بعد از انتشار یک فیلم خشونت‌آمیز تا حد قابل توجهی افت می‌کند. و یا جستجوهای نژادپرستانه بیشتر از اینکه توسط جمهوری‌خواهان انجام شود توسط دموکرات‌ها انجام می‌شود.

 استفن دیویدویتس، اطلاعاتی را افشا می‌کند که می‌تواند به ما کمک کند تا فرهنگمان و سوالاتی را که برای سلامت روحی و جسمی ما ضروری هستند را تغییر دهیم. همه دروغ می‌گویند به طرزی نگرشی، خنده‌دار و غافلگیرکننده ، در عصری که همه چیز غیر قابل پیش‌بینی هستند، سوگیری‌ها و رازهایی را که در عمق ذهن ما وجود دارند را آشکار می‌کند.

دریافت فایل