راه‌حل داده به عنوان سرویس (DaaS) شرکت ATTOM یک پلتفرم داده‌های املاک مبتنی بر ابر است که مدیریت داده‌ها را میسر می‌سازد. این راه‌حل به عنوان یکی از اولین ارائه دهندگان داده‌ها در این حوزه محسوب می‌شود.

استفاده از داده‌ها در صنایع مختلف و با رویکرد اقتصاد داده‌محور می‌تواند منجر به بهبود شفافیت، نوآوری و کارایی شود. داده‌هایی که توسط این سرویس ارائه می‌شود مربوط به مالیات بر املاک، سند، وام مسکن، سلب مالکیت، خطرهای زیست محیطی، خطرات طبیعی، اطلاعات مربوط به محله برای بیش از 155 میلیون املاک مسکونی و تجاری در ایالت متحده است که 99 درصد از جمعیت را پوشش می‌دهد. در این راستا یک فرآیند مدیریت داده با بیش از 20 مرحله، داده‌های جمع‌آوری شده را تأیید، استاندارد و غنی نموده و به هر رکورد یک شناسه ثابت و منحصر به فرد می‌دهد. انبار داده ATTOM، که 9 ترابایت است، می‌تواند جهت نوآوری در زمینه‌های املاک و مستغلات، بیمه، بازاریابی، دولت و سایر موارد کمک نماید که این امر از طریق راه‌حل های انعطاف پذیر تحویل داده که شامل مجوزهای پرونده، API ها، روند بازار، لیست‌های بازاریابی، مطابقت و موارد دیگر است می‌باشد.

در راه حل ATTOM DaaS، داده‌های موجود در انبار داده ATTOM به صورت یک پایگاه داده کاملاً مدیریت شده در فضای ابری ارائه می‌شود که به طور مستقیم قابل دسترسی است. این داده‌ها به طور روزانه در پایگاه داده به‌روز شده و نیازی به ساخت و نگهداری فرایندهایی برای به روز نگه داشتن داده‌ها وجود ندارد. این سرویس همچنین علاوه بر فراهم نمودن داده‌ها کمک می‌کند تا پیچیدگی‌های مدیریت داده مرتفع شده و کسب‌وکارها صرفاً بر روی تجارت خود متمرکز شوند. در واقع قدرت محاسباتی و ظرفیت ذخیره‌سازی بر حسب تقاضا (on-demand) به همراه تحلیل‌ها، مدلسازی و یادگیری ماشین از طریق گزارش‌های سفارشی‌سازی شده برای مشاغل،  مشتریان، سازمان‌های دولتی، دانشگاه‌ها، سیاست‌گذاران و رسانه‌ها فراهم می‌شود.

 

راه‌حل داده به عنوان سرویس

راه‌حل داده به عنوان سرویس ارائه شده توسط ATTOM، برنامه‌ریزی و اجرای پروژه داده را با ساده‌سازیِ بارگذاری، مدیریت و تجمیع مجموعه‌ داده‌های عظیم به انجام می‌رساند.

انبار داده ATTOM، که شامل مجموعه داده گسترده‌ املاک می‌باشد بر روی پلتفرم ابری قرار دارد.

 

به‌روزرسانی داده‌ها به صورت روزانه انجام می‌گیرد و تصحیح داده‌ها نیز به صورت خودکار اعمال می‌شود و به دنبال آن دسترسی مستقیم به زیرساخت ابری پیاده‌سازی شده امکان‌پذیر می‌باشد. در این راستا امنیت در انطباق با استانداردهای مشخصی اعمال شده است.

این داده‌ها از منابع مختلف جمع‌آوری می‌گردد به طور مثال داده‌های مربوط به مالیات شامل اطلاعات در دسترس عموم جمع آوری شده توسط دفاتر ارزیابی کننده مالیات هر شهر را ارائه می دهد. مجموعه داده های ارزیاب شامل جزئیات زیادی در دسته های زیر است: شناسایی املاک، مالکیت، آدرس، شرح حقوقی، ارزش‌ها و مالیات‌ها و خصوصیات املاک. و یا داده‌های مربوط به ژئوکد مجموعه ای از مختصات است که معمولاً طول و عرض جغرافیایی است که مکان فیزیکی خاصی را نشان می دهد. مختصات طول و عرض جغرافیایی دقیق کاربردهای نقشه‌برداری داشته و درون یابی مبتنی بر آدرس و روش Parcel-centroid هر دو روش استفاده از کدگذاری جغرافیایی برای تعیین مکان یک بسته است.

سایر داده‌ها شامل داده‌های مربوط به خود ملک، مالکیت آن، اسناد، داده‌های ارزش گذاری ملک، وام‌ها، تاریخچه فروش و اجازه ساخت می‌باشد.

از جمله برخی از مشتریان این سرویس ClosingCorp، Roc Capital و CRE را می‌توان نام برد که برخی از آنها نظیر ClosingCorp این سرویس را به عنوان بخشی از برنامه تحول دیجیتال خود در نظر گرفته‌اند.