شرکت «وودافون» (Vodafone)‌ در سال ۱۹۸۲ در انگلیس تاسیس و به سرعت در بازار تلفن و مخابرات رشد کرد و در حال حاضر از بزرگ‌ترین و سرشناس‌ترین شرکت‌های مخابراتی دنیا به حساب می‌آید.

 

 این شرکت علاوه بر فعالیت در کشورهای اروپایی و آمریکای شمالی و جنوبی در منطقه‌ی خاورمیانه هم حضور فعالی دارد. این شرکت از سال ۱۹۹۸ کار خودش را در کشور مصر با همکاری شرکتی با نام «کلیک جی اس ام» آغاز کرد. این شرکت در سال ۲۰۰۶ با سازمان مخابرات کشور مصر همکاری جدیدی آغاز کرد و به همین دلیل شرکت وودافون مصر تاسیس شد که ۵۵ درصد سهام آن در اختیار وودافون و ۴۵ درصد آن در اختیار شرکت مخابرات مصر قرار دارد.

کشورهایی که وودافون در آن‌ها فعالیت می‌کند، با رنگ قرمز مشخص شده است

کریگ استوارد: چشم اندار شما برای «دپارتمان عظیم داده و استراتژی شرکت وودافون مصر» چیست و برای دستیابی به آن با چه چالش هایی روبرو بودید؟

 عماد الأزهرى: در حال حاضر وودافون استراتژی دیجیتالی telco را اتخاذ کرده است که راه را برای بسیاری از تحولات تجاری هموار می نماید. یکی از مهمترین ارکان استراتژی، تبدیل شدن به سازمان داده محور است و باید هر تصمیمی بر اساس بینش های عمیق و تحلیل های پیشرفته اتخاذ شود.

این امر نیازمند تغییری بزرگ در نحوه نگاه و رسیدگی به داده ها بوده و در حالی که پیش تر از داده‌ها برای گزارش دهی و تجزیه و تحلیل ساده و تجزیه و تحلیل مالی استفاده می شد ، اکنون داده‌ها به یک دارایی بسیار ارزشمند برای شرکت تبدیل می شوند. ما باید از این داده‌ها محافظت و ایمن سازی نموده و کلیه قوانین و مقررات را در برخورد با این دارایی ارزشمند دنبال کنیم.

برای استفاده مؤثر از این حجم عظیم داده، به مجموعه ابزارهای مختلفی از آنچه که در طی 20 سال گذشته استفاده کرده‌ایم، نیاز داریم. خوشبختانه با رشد تصاعدی در دنیای آنلاین و انبوهی از داده های جمع آوری شده، این فناوری‌ها تکامل یافته و نسل جدیدی از ابزارهای داده به طور گسترده ای در دسترس بوده و هر روز در حال توسعه هستند.

"... ما اعتقاد داریم که می توانیم ارزش زیادی را به مشتری خود تحویل دهیم ..."

استوارد: شرکت‌ها از کجا می‌توانند سفر AI / ML خود شروع کنند؟

الأزهرى: در 20 سال گذشته شرکت وودافون مصر داده های خود را با استفاده از ابزارهای سنتی و با استفاده از خبرگان ارتباط از راه دور تحلیل نمود.

در حالی که این امر ما را در بازار به عنوان اپراتور اول کشور متمایز کرده است، می خواهیم این موضوع را به سطح بعدی منحصر به فرد برسانیم و به جای تقسیم بندی مشتریان به بخش های مشخصی که مشخصات مشترکی با یکدیگر دارند، تلاش می کنیم این تقسیم بندی را برای هر مشتری منفرد کاهش دهیم. این کار را نمی توان با تجزیه و تحلیل ساده انجام داد و نیازمند یادگیری ماشین و الگوریتم های هوش مصنوعی دارد که به مجموعه عظیمی از داده ها نگاه می کنند و به طور خودکار الگوهای یادگیری و یافتن را یافته و پیشنهادهایی مخصوص هر مشتری ارائه می نماید.

"... ما تلاش می کنیم این تقسیم‌بندی را برای هر مشتری منفرد کاهش دهیم ..."

خوشبختانه این الگوریتم‌ها در حوزه عمومی قرار دارند، شرکت های بزرگ این الگوریتم‌ها را به صورت منبع باز منتشر می کنند. بنابراین واقعاً هیچ کاری مانع استفاده از این فناوری جدید در هیچ زمینه ای نیست و تنها محدودیت در دسترس بودن داده‌ها در قالب دیجیتال است که در دنیای ارتباطات از راه دور به راحتی و به صورت دیجیتالی در دسترس می باشد ولی مهمترین مرحله پرسیدن سوالات مناسب است. سؤالاتی که برای تجارت مهم هستند و جواب‌هایی دارند که عمیقاً درون داده‌ها جاسازی شده‌اند.

استوارد: تحلیلگری داده‌ها را در شرکت‌های مصری چگونه توصیف می‌کنید و آیا احساس می‌کنید این حرفه در حال بلوغ است و چه چیزی محرک آن است؟

الأزهرى: به نظر من تحلیلگری داده‌ها حتی در ساده‌ترین شکل آن هنوز هم در شرکت های مصری به طور گسترده توسعه نیافته است. استثنائات بسیار کمی وجود دارد و به طور عمده در بخش های بانکی و نفت، تیم‌هایی را برای تجزیه و تحلیل داده های مناسب اختصاص داده‌اند. من معتقد هستم که اولین قدم شرکت‌ها برای تحلیلگری داده‌ها، شروعی درست و مؤثر در جمع آوری و ذخیره داده‌ها است. مرحله بعدی، آموزشِ مدیریت درباره نوع پرسش‌هایی است که می‌توانند از داده های موجود به آنها پاسخ های خود را بیابند و همچنین جستجوی منابع داده های اضافی که به نظر نمی رسد به طور مستقیم با شغل مرتبط باشند.برای پاسخگویی به این سؤالات.

بازار جهانی تشنه‌ی دانشمندان داده با استعدادی است که توانایی پاسخگویی به سوالات تجاری با استفاده از ابزارها و داده‌ها هستند. متأسفانه، کمبود این استعداد در کشور وجود دارد زیرا بیشتر این استعدادها به خارج از کشور مهاجرت می‌کنند.

من معتقدم که موج آگاهی از اهمیت و فواید تحلیلگری داده خیلی سریع وارد بازار کشور خواهد شد و بر این اساس مشاغل بیشتری در سطح داخلی به وجود می‌آید که به حفظ استعداد کمیاب در کشور کمک می‌کند.

منبع : https://www.coriniumintelligence.com/insights/dataconegypt/interview-with-emad-elazhar

مصاحبه شونده : عماد الأزهری

مصاحبه کننده Craig Steward (کریگ استوارد)