ما در جهانی زندگی میکنیم که ارتباطات دیجیتالی در حال افزایش میباشد.
 این روند بر همه چیز از جمله مد و لباس نیز اثرگذار بوده است. 

درآمد صنعت مد و لباس سالانه در حدود 1.2 میلیارد دلار میباشد. در صنعت وسیع مد، عظیم داده میتواند نقش بسزایی ایجاد کند. عظیم داده میتواند داده های شبکه های اجتماعی، داده های فروش، گزارشات انتشارات و نمایشگاه های مد را جمع آوری کند و با تحلیل رفتارهای مشتریان به طراحان و خرده فروشان کمک کند که در هر فصل به دنبال چه نوع لباسی باشند. عظیم داده در پیش بینی مقدار فروش، تقاضا و در مدیریت زنجیره تامین هم به شرکتها کمک میکند اما شرکت رالف لارن(Ralph Lauren) که یکی از شرکتهای معروف این صنعت می باشد پا از این موارد فراتر گذاشته است و با همکاری OMsignal در طراحی و تولید لباسهای خود از فناوری پوشیدنی که دستگاههای الکترونیکی هوشمندی هستند که به عنوان ایمپلنت یا لوازم جانبی بر روی بدن نصب یا پوشیده میشوند، استفاده کرده است.

 شرکت رالف لارن با استفاه از فناوری های قابل پوشیدن لباسهای ورزشی به نام پولوتک(PoloTech Shirt) را برای شرکت کنندگان مسابقات تنیس آمریکا در سال 2014 تولید کرده است. این لباسها در آگوست 2015 برای استفاده عموم وارد بازار شد. هدف شرکت رالف لارن از ایجاد این لباسها ارتقا تناسب اندام، سلامتی و کیفیت زندگی کاربران از مشتریان عادی تا ورزشکاران حرفه ای می باشد.
 اما چگونه عظیم داده توانست به این شرکت کمک کند؟
این لباسها با استفاده از ترکیب اینترنت اشیا و عظیم داده ایجاد شده است. در داخل لباسها حسگرهایی تعبیه شده است که این حسگرها داده های بیومتریک مانند ضربان قلب و تنفس، قدم های برداشته شده، سطح استرس و مقدارکالریهای سوخته شده را ذخیره میکند. داده ها از طریق بلوتوث به جعبه سیاه که بر روی لباس قرار دارد فرستاده و در آنجا جمع میشوند که این جعبه سیاه را میتوان در هنگام شستن لباس از لباس جدا کرد. داده های جمع آوری شده از طریق لباس، به فضای ابری منتقل و در آنجا تحلیل میشوند و سپس این تحلیلها که برای هر فرد شخصی سازی شده است به شکل آنی به گوشی یا تبلت فرد فرستاده میشود. با بینشهایی که از این تحلیلها بدست آمده است این نرم افزار تمرینات، برنامه ها و فعالیت هایی متناسب با افراد را به آنها پیشنهاد میدهد که این کار هم باعث ارتقا سلامت افراد میشود و هم از مصدومیت آنها جلوگیری میکند.