نام مقاله: داده کاوی با عظیم داده(Data mining with big data)

نويسندگان: Xindong wu, Xingquan ,Zhu, Gong-Qing Wu,Wei Ding

ژورنال: IEEE Transactions on Knowledge and Data Engineering

شماره: Volume: 26, Issue: 1

تعداد ارجاعات: ١٥٣٥

سال انتشار: ٢٠١٤

خلاصه:

این مقاله تئوری HACE را ارائه می‌دهد که ویژگی‌های انقلاب عظیم داده‌ها را مشخص می‌کند و یک مدل پردازش عظیم داده‌ها را از دیدگاه داده کاوی ارائه می‌کند. این مدل داده‌ محور شامل جمع‌آوری تقاضا محور منابع اطلاعاتی، داده کاوی و تجزیه‌و‌تحلیل، مدل‌سازی مورد علاقه کاربران و ملاحظات امنیتی و حفظ حریم خصوصی است. در این مقاله تئوری مسائل چالش برانگیز در مدل داده محور و همچنین در انقلاب عظیم داده‌ها تجزیه‌و‌تحلیل شده است.

برنامه‌ریزی برنامه‌های کاربردی دنیای واقعی و ذینفعان اصلی صنعتی و ارزش دهی اولیه سازمان‌های مؤسسات ملی نشان داد که مدیریت و عظیم داده کاوی کاری چالش برانگیز و هنوز هم بسیار الزامی می‌باشد. از آنجایی که اصطلاح "عظیم داده" به معنای واقعی کلمه مربوط به حجم داده‌ها می‌باشد، تئوری HACE این مقاله نشان می‌دهد که ویژگی‌های کلیدی عظیم بزرگ (1) بزرگی با منابع داده ناهمگن و متنوع، (2) مستقلی با کنترل توزیع شده و غیر متمرکز و (3) پیچیدگی و تکامل در داده و وابستگی‌های دانش می‌باشند. چنین ویژگی‌های ترکیبی نشان می‌دهد که عظیم داده‌ به "ذهن بزرگ" برای تحکیم داده‌ها برای حداکثر ارزش نیاز دارد. 

در این مقاله عظیم داده‌ها به عنوان یک روند در حال ظهور در نظر گرفته شده و نیاز به عظیم داده کاوی در تمامی زمینه‌های علمی و مهندسی بوجود آمده است. با فناوری‌های عظیم داده، این امیدواری بوجود آمده برای درک جامعه در زمان واقعی، بتوان مناسب‌ترین و دقیق‌ترین بازخوردهای سنجش اجتماعی را ارائه کرد. با این کار می‌توان مشارکت مخاطبان عمومی را در دایره تولید اطلاعات برای رویدادهای اجتماعی و اقتصادی تحریک کرد .

لينك آدرس مقاله:

https://ieeexplore.ieee.org/document/6547630/

دریافت فایل