عظیم داده و چالش‌هایی که سازمان‌ها با آنها روبه‌رو هستند، همراه با توصیه‌هایی برای سرعت‌دهی به روند پردازش داده‌های عظیم

1.چه آینده ای برای داده می‌بینید و فکر می‌کنید عظیم داده چه روندی داشته باشد؟    

عظیم داده یک انقلاب بزرگ است که سه حوزه اصلی را در بر می‌گیرد، اولی رشد هدوپ است. هدوپ یک تکنولوژی توزیع یافته است که در ده سال گذشته چشم انداز فناوری اطلاعات را عوض کرد. ترکیب هدوپ با تکنولوژی ابری نتایج بسیار جالبی برای ما دارد، این اجتماع بین هدوپ و تکنولوژی ابری استفاده مردم از عظیم داده و تحلیل را عوض می‌کند، پس این روند حول سه محور اصلی می‌چرخد.

  • تکامل انبار داده و حوضچه‌های داده
  • مهاجرت از تکنولوژی پردازش‌های مبتنی بر استخراج، انتقال و بارگذاری داده به معماری پردازش‌های بلادرنگ 
  • تکنولوژی ابری

 

تکنولوژی ابری فقط زیر ساخت نیست، اما با تکنولوژی ابری کارهایی را می‌توانیم انجام دهیم که تاکنون انجام نشده است. انعطاف‌پذیری، جداسازی ذخیره‌سازی و محاسبات از هم و سپس حرکت از تکنولوژی‌های انبار داده به جریان داده، همه اینها داده را به صورت بلادرنگ در اختیار ما قرار می‌دهد.

  1. شایع‌ترین موانع و چالش‌های سازمان‌هایی که قصد دارند وارد این نوآوری در هدایت داده‌ها شوند، چیست؟ و پیامدهای حل نشدن این مسائل چیست؟

چیزی که ما می‌بینیم پیچیدگی و مشکل بودن هدوپ به عنوان تکنولوژی پایه است، در حال حاضر این تکنولوژی برای ما بسیار سودمند بوده است، در موج اول شرکت‌های بزرگ، به این پیچیدگی‌ها آگاه بودند و مشکلات کار با هدوپ را می‌دانستند.

به خاطر اینکه استخراج داده (ارزش) از محیط‌های داده‌های بسیار غیرسازمانی سخت و مشکل است، برای تسهیل این موضوع می‌توان از ابزارها استفاده کرد. ابزارهای شرکت اتیونیتی می‌تواند برای فراهم نمودن سهولت در امر استخراج داده کمک نماید. شرکت اتیونیتی بر اساس سی دی سی (تحلیل بلادرنگ داده در محیط انبار داده) بنا نهاده شده است. در حال حاضر ما میان سیستم‌های عملیاتی مانند اوراکل، اس ای پی، دی بی تو احاطه شده‌ایم و می‌خواهیم این داده‌ها را داخل پلتفرم‌های مدرن قابل دسترسی کنیم.

پلتفرم های جدید بسیار نامحدود هستند و در عمل بهتر از انبارداده‌ها هستند. بنابراین وقتی این حوضچه‌های داده را، در محیط  تکنولوژی ابری در اختیار داریم به عنوان یک سرویس مدیریت، همه فروشنده‌های بزرگ به سمت سرویس‌های تکنولوژی ابری حرکت خواهند نمود.

  

  1. توصیه‌های شما برای سرعت دادن به این پردازش‌های تبدیل داده چیست؟

تکنولوژی، تنها راه حل نیازهای کسب و کاری است. شما مجبور هستید تا موارد کاربری‌هایی را پیدا کنید که واقعا می‌توانید انجام دهید، مورد کاربری که کوچک اما قابل انجام باشد. لازم نیست از ابتدا به دنبال انجام کارهای بزرگ با مقیاس وسیع باشید. فقط بر روی یک مورد کاربری قابل انجام تمرکز کنید، یکی را پیدا کنید و سپس تیم خود را بسازید و کم کم آنرا توسعه دهید.

  

برای مشاهده کامل مصاحبه به لینک زیر مراجعه نمایید:

https://bit.ly/2KvjkVT