معرفی ابزار اسپلانک (Splunk)

اسپلانک(Splunk) یک سکوی(پلتفرم) نرم‌افزاری برای جستجو، تحلیل و مصوررسازی داده‌های تولید شده توسط ماشین‌هاست که از وبسایت‌ها، اپلیکیشن‌ها، سنسورها و دستگاه‌ها داده دریافت میکند.

مطالعه موردی کاربرد تحلیل داده‌های عظیم در صنعت خرده‌فروشی

تسکو: چگونه یک غول خرده فروشی با تحلیل داده‌های عظیم خرید مواد غذایی را متحول کرده است. تسکو بزرگترین خرده فروش مواد غذایی در انگلیس است و مدت‌هاست که در استفاده از فناوری و داده پیشگام است. این فروشگاه زنجیره‌ای یکی از اولین زنجیره‌های سوپرمارکت بود که فعالیت سیستم مشتری را از طریق سیستم کارت وفاداری خود ردیابی کرده و با موفقیت شرایط را به گونه‌ای مدیریت کرد که رفته رفته فعالیت خود را به خرده فروشی آنلاین منتقل کرد.

نقش تحلیلگری عظیم‌داده در اینترنت اشیاء صنعتی

اینترنت اشیاء صنعتی، فناوری اطلاعات را به فناوری عملیاتی تبدیل نموده و امکانات گسترده‌ای را برای ابزار دقیق فراهم آورده و منجر به بهره وری وسیع برای اکثر عملیات صنعتی می‌گردد. تولید عظیم‌داده در اینترنت اشیاء صنعتی به دلیل استقرار گسترده سنسورها و لوازم اینترنت اشیاءمشهود است.

تحلیل داده هدوپ پیشرفته

"تحلیل داده هدوپ پیشرفته : طراحی و ساخت سیستم های عظیم‌داده با استفاده از اکوسیستم هدوپ" “Pro Hadoop Data Analytics: Designing and Building Big Data Systems using the Hadoop Ecosystem”

معرفی سرویس: Gravy Analytics

بازاریابان نیازمند زمینه‌ای هستند که چرایی قرار گرفتن مشتری در مکان‌های مختلف را درک نمایند. Gravy Analytics با داشتن پایگاه داده بزرگی از رخدادهای محلی و فعالیت‌ها قادر است اطلاعاتی را در این خصوص برای تبلیغات و برندها فراهم نماید.

مطالعه موردی کاربرد عظیم‌داده در دولت آمریکا

اداره کردن قدرت اقتصادی برتر دنیا و جمعیت 300 میلیونی امریکا، تلاش و منابع فراوانی لازم دارد و حکومت فدرال آمریکا در خصوص یکایک جنبه‌های زندگی شهروندان مسئولیت دارد؛ مسئولیتی که بین بازوهای مختلف دولت که هر کدام داده‌های سنتی خود را دارند، تقسیم شده و اهمیت و الزام اشتراک‌گذاری داده‌ها بین بخش‌های مختلف را برای انجام عملیات تحلیل داده فوق سریع و تکنیک‌های دقیق مانیتورینگ داده‌ها نشان می‌دهد.

عظیم‌داده: یادگیری عمیق برای تحلیل احساسات در حوزه‌ی مالی

در این مقاله با بررسی چالش‌های موجود در تحلیل عظیم‌داده و به طور خاص حوزه تحلیل احساسات، استفاده از الگوریتم‌های یادگیری عمیق را بر روی مجموعه داده‌های شبکه اجتماعی مالی مربوط به بازار بورس مطرح نموده است و چگونگی استفاده از تحلیل احساسات در این شبکه برای رسیدن به پیش‌بینی دقیقی از حرکت‌های آتی بازار مورد بررسی قرار گرفته است.

کتاب "خبرگی در مجموعه‌ داده‌های بزرگ توسط Python"

راهکارهای مبتنی بر علم داده نیاز به مقیاس‌پذیری دارند. کتاب "خبرگی در مجموعه‌ داده‌های بزرگ توسط Python" به خواننده می‌آموزد تا چگونه یک پروژه کوچک را به گونه‌ای پیاده‌سازی کند تا امکان مقیاس‌پذیری آن میسر شود.

معرفی کتاب "Too Big to Ignore: The Business Case for Big Data"

این کتاب برای افراد و سازمان‌هایی که به دنبال فهم و بهره‌گیری از عظیم‌داده هستند، مشاوره عام و بدون اصطلاحات را ارائه می‌دهد و همراه با مطالعات موردی، نمونه‌ها، تجزیه و تحلیل و نقل قول‌هایی از متخصصان عظیم‌داده در دنیای واقعی، برای مدیران ارشد، صاحبان شرکت، رهبران صنعت و متخصصان مورد استفاده است.

کاربردهای تحلیل عظیم‌داده در صنعت تلکام

یکی از صنایع مهمی که همیشه با حجم عظیمی از داده‌ها و تحلیل آنها سروکار دارد مخابرات و بخصوص اپراتورهای موبایل می‌باشند. این بخش قصد داریم به معرفی دو مورد از کاربردهای عظیم‌داده در اپراتورهای موبایل بپردازیم.

معرفی مقاله: “An analysis on new hybrid parameter selection model performance over big data set”

این مقاله یک مدل پارامترسازی جایگزین را ارائه می‌دهد که قادر به تولید مجموعه ویژگی بهینه بدون نیاز به صرف هزینه زیاد بوده که بر اساس دو مدل یکپارچه ساخته شده و می‌تواند به عنوان یک مدل جایگزین در یک فرآیند تحلیلگری عظیم‌داده مورد استفاده قرار گیرد.

معرفی ابزار Statwing

 Statwing ابزاری ساده برای تحلیل داده‌های آماری است. این تحلیلگر برای عظیم داده ساخته شده است. رابط مدرن آن تست‌های آماری را بطور خودکار انتخاب می‌کند.

طراحی توسط ب.علی‌میرزایی